0

Yıllardır en çok müzik dinlenilen ve video izlenen platformlardan birisi YouTube. Geçtiğimiz aylarda YouTube Red ile arka planda çalma özelliğini kullanıcılar ile buluşturmuştu fakat ücretli olduğu için herkes kullanamıyor. Bu yazımızda YouTube’da arka planda şarkı nasıl çalabilirsiniz anlatacağız.

YouTube arka planda şarkı nasıl çalınır


YouTube’un bir türlü ücretsiz olarak getirmediği arka planda çalma özelliğini aslında iPhone cihazlarda bir açık sayesinde yapmamız mümkün. Android cihazlarda ise YouTube için mağazadan ek yazılım indirip bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’da Arka Planda Şarkı Çalmak

İlk olarak safari üzerinden YouTube’u açın. Daha sonra arka planda çalmak istediğiniz müziği açın. Ardından safari uygulamasının altında bulunan oka basın ve masaüstü siteyi iste butonuna tıklatın. Eğer masaüstü siteyi açamazsa üstteki url çubuğundan YouTube adresinin başındaki “m” harfini kaldırın. Bu harf sizin mobil siteden YouTube’a bağlanmanızı sağlıyor.
Telefonunuzdan YouTube’un masaüstü versiyonunu açmanızın ardından arka planda çalmak istediğiniz şarkıyı başlatın ve home butonuna basarak safari uygulamasını alta atın. Denetim merkezini açıp ses bölümünde YouTube’daki şarkının çalması için başlat butonuna tıklatın. Bu sayede şarkı siz YouTube’da olmasanız bile arka planda çalmaya başlayacak. Şarkı değiştirmek istediğinizde safariye dönüp masaüstü sitesinde istediğiniz şarkıyı açtıktan sonra tekrar aynı işlemleri uygulayın. Artık istediğiniz şarkıyı arka planda çalabileceksiniz. YouTube’da arka planda nasıl şarkı çalınır başlığında size arka planda şarkı çalmayı gösterdik.
Android cihazınız varsa Google Play üzerinden veya internet tarayıcınızdan telefonunuza alternatif uygulamalar indirebilirsiniz. Veya YouTube Red’i satın alarak kesintisiz ve kolay bir şekilde hiç ara vermeden şarkınızı arka planda oynatıp keyfinize bakabilirsiniz. Eğer yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sonuç alamadıysanız aşağıdan videolu anlatımımızı izleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

Berkay ÇATAK

Apple Touch ID'yi Yeni Telefonlarda Geri Getiriyor!

Previous article

Türk Telekom Sil Süpür Hilesi Nasıl Yapılır? – Güncel

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir