0

Mesajlaşma olarak en çok kullanılan uygulamalardan birisi WhatsApp. Birine ulaşmak istediğimizde çoğumuz ilk adım olarak WhatsApp’ı kullanıyoruz. WhatsApp kullanımı bu kadar yaygın olunca ortaya WhatsApp Paketleri çıktı. Peki WhatsApp Paketi nedir ve WhatsApp paketi nasıl kullanılır?

WhatsApp Paketi Nedir?

Her pakette bulunduğu gibi internet paketi gibi ama sadece WhatsApp uygulamasını kullanmanıza olanak veriyor. İnterneti sadece WhatsApp’ta konuşmak için kullanıyorsanız tercih edebileceğiniz paketlerden birisi. WhatsApp Paketi alarak işinizi kolayca halledebilirsiniz.
WhatsApp paketlerini bir çok operatör sağlıyor. Eğer Türk Telekomluysanız bir yıl için ücretsiz olarak aylık 1GB olmak üzere 12 ay boyunca kullanabileceğiniz pakete sahip olabilirsiniz. UCRETSIZ yazıp 5555‘e gönderirseniz paketiniz kısa süre içerisinde aktifleştirilmiş olacaktır.

WhatsApp Paketi Nasıl Kullanılır?

Whatsapp paketini kullanmak için diğer uygulamaların internet kullanımını engellemelisiniz. Aksi taktirde hücresel veriyi açtığınız anda diğer uygulamalar da interneti kullanır ve faturanızda görmek istemeyeceğiniz rakamlara ulaşırsınız. Bunu engellemek için iPhone sahibiyseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. Ayarlar’ı açın.
  2. Hücresel’e tıklatın. (Uçak modundaysa çıkarılması gerekli)
  3. Ekranı aşağı kaydırın ve WhatsApp harici bütün uygulamaların internet erişimini kapatın.

Bunlara ek olarak operatörünüzü arayıp paket olmadığı zamanlarda internet kullanımını engellemelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede diğer uygulamaların WI-FI açık değilken internet erişimini engelleyebilirsiniz.

Berkay ÇATAK

Azak Kalesinin Ruslar İçin Önemi Nedir?

Previous article

Kaybolan Kedi Nasıl Bulunur? Kayıp Kedi İlanı Nasıl Gönderilir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Sosyal Medya