0

Web Tasarım işi günümüzde çok yaygınlaştı. Gerek okullarda gerekse kendini web dünyasının içine sokmak isteyen yeni arkadaşlarımız hevesli hevesli kendi web uygulamalarını yazmaya başlıyor. Ancak çoğu yeni başlayan editör olarak not defterinden öteye gidemiyor. Bu da etkili yol lakin biraz uğraştırıyor.. Yeni not defteri uygulaması aç, içine tek tek kodları gir, farklı kaydet yapıp uzantısını .html’a çevir..
Bu yazımda sizleri bu karışıklıktan kurtarıp web tasarımın eğlenceli tarafını ortaya çıkarmanızda yardım etmeye çalışacağım.. Evet, bunu sağlamak neredeyse küçük bir programdan ibaret..
İlk olarak hangi dilde yazılım geliştireceğinize karar vermeniz gerek. Yani web sitenizi .aspx uzanılı mı, .php uzantılı mı yoksa .html uzantılı mı yapacaksınız? Yazılım dilini belirledikten sonra artık program seçimine başlayabilirsiniz.

Web Sitenizin Nasıl Görüneceğini Hazırlayın!


Nerede ne olacak, hangi renkte hangi boyutta gibi bir çok kriter var. Bunları kodlamayı yaparken bir anda düşünmeniz mümkün. Fakat ne kadar güzel bir sonuç elde edersiniz tartışılır. Bu nedenle Adobe’un bize ücretli olarak sunduğu sizin de ücretli lisansını kullanacağınız(!) Adobe Photoshop CC programını edinmeniz gerek. İnternetten izlediğiniz çeşitli dersler ile bu programı akıcı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önceden kullanmasını biliyorsanız ne mutlu size..

1) Sublime Text


Html, php dilini kullanarak web sitenizi geliştirecekseniz size en uygun program Sublime Text. Kod önerisi ile yazılımcıları uzun süreli uğraşlardan kurtarmak için görevlendirildi! Fakat ön izlemesi yok. Bu sizin için sorunsa eğer diğer maddeye atlayın..

2) Adobe Dreamweaver CC


PHP ve HTML yazabilirsiniz. Görüntü ve kullanış bakımından bir çok yazılımcının gözdesi olan Dreamweaver programı hem kod yazarken yardım sağlıyor hem de size ister uygulama içerisinde ekran bölüntüleme ile anlık önizlemeye olanak sağlıyor isterseniz de tarayıcınız üzerinden yazdığınız kodu görüntüleyebiliyorsunuz.

3) Notepad ++


Tasarım açısından diğerlerine göre biraz geri kalmış olabilir. Ne var yani kod önizlemesi ve kod yazarken yardım etmiyorsa? En azından makrosu var..

Türk Telekom Sil Süpür Nasıl Kullanılır?

Previous article

2019 Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji