1

Sosyal medya kullanımının artması ile sosyal medyayı paraya çevirmek isteyenlerin de oyunları git gide artıyor. Sosyal medyada çok masum görünen linkler paylaşarak insanların sosyal medya hesaplarını ele geçirip çeşitli şekillerde kullanıyorlar. Bunun en büyük nedeni sosyal medyayı bilinçsiz bir şekilde kullanmak ve hesap gizlilik ayarlarını tam anlamı ile doğru bir şekilde yapmamak oluyor.
Özellikle Twitter’da tweet atarken atılan tweet’e bağlantı yerleştirilebildiği için spam linklerin yayılması daha kısa sürüyor. Aynı zamanda tweet’de bulunan linke kolay bir şekilde tıklanabildiği için hesap çok kolay bir şekilde elden gidebiliyor. Bu virüsün en büyük örneği Best Stalker sosyal medyada hızla yayılıyor ve kimse sebebini bilmiyor.

Twitter’da Best Stalker Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Twitter’da Best Stalker virüsünü kaldırmak aslında sanıldığından daha basit. Virüsü hesabınızdan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Best Stalker virüsünü kaldırmak için:

  1. Twitter hesabınıza bilgisayardan giriş yapın.
  2. Ayarlar ve gizlilik bölümüne girin.
  3. Uygulamalar ve Cihazlar sekmesine tıklatın.
  4. Üst tarafta bulunan uygulamalar bölümünde bilmediğiniz her şeyi kaldırın.

[irp posts=”406″ name=”Bir Kaç Adımda Twitter Hesap Güvenliğinizi Sağlayın!”]
Üstteki adımları uyguladığınızda hesabınızdan artık spam paylaşım yapılmayacak. Bu adımların yanında şifrenizi, hesabınıza kayıtlı mail adresinizi değiştirirseniz daha güvenli olacaktır. Bunun yanında Twitter’ın Giriş doğrulaması özelliğini aktifleştirirseniz hesabınızın çalınması büyük ölçüde engellenmiş olur.
 

Berkay ÇATAK

Yeni Güncelleme Yolda! Peki, Hangi Modellere iOS 13 Gelmeyecek?

Previous article

Server Çeşitlerinde Önce Gelen Markalar Hangileridir?

Next article

You may also like

1 Comment

  1. Teşekkür ederim ya. Sürekli takipçilerimi etiketleyip tweet atıyordu kurtuldum sonunda:(

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir