0

Geçtiğimiz aylarda change.org üzerinden “Türkiye’ye Uzay Ajansı Açılsın” şeklinde bir çok kampanya başlatıldı ve bir çok kuruma ulaşılmaya çalışıldı. Görünüşe bakılırsa bu seslenişler duyulmuş olacak ki Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı resmi açıklamada Türkiye Uzay Ajansı’nın açılacağını söyledi.
Mustafa Varank açılacak Türkiye Uzay Ajansı’nın uluslararası ilişkileri yürütecek yapıda olacağını söyledi. Mustafa Varank, ”Uzay sanayinin güçlendirilmesi, uzay teknolojileri alanında bilimsel altyapıların ve insan kaynağının geliştirilmesi, kapasite ve yeteneklerin daha da artırılması için Türkiye Uzay Ajansı’nı kuruyoruz” dedi.
Uzay sanayinin geliştirimesi için önemli bir adım olacak olan Türkiye Uzay Ajansı ile birlikte umarız ki uzaya açılabiliriz.

Ay’da Mangal Yapabilecek miyiz?


Çoğu kişinin aklına gelen soruyu biz yanıtlıyoruz. Ay’da ateş yakabilecek oksijeni bulabilirsek tabi ki yakarız. Aslında uzay aracının içinde de yakabiliriz ama uzay aracını.
Yani henüz mangal için erken olsa da Türkiye Uzay Ajansı’nın açılacağı resmi olarak Mustafa Varank tarafından ilan edildi.
 

Berkay ÇATAK

Atatürk Havalimanında Pilotlar Arasında Güldüren Atışma

Previous article

Dünya Genelinde Bitcoin ATM'leri Açılıyor!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Eğlence