0

Web dünyasında gelişen teknolojiye ayak uydurmak çok önemlidir. Bu nedenle web sitesi sahiplerine büyük görevler düşüyor. Yeni teknolojiye ve algoritmalara uymayan siteler sıralamalarda da düşüyor. Bu nedenle sıkça tercih edilen ve kullanımı kolay olan WordPress tercih ediliyor. Bu yazımda PHP bir site WordPress’e nasıl taşınır onu anlatacağım.

PHP Bir Sitenin WordPress’e Taşınmasıyla Elde Edeceği Avantajlar Nelerdir?

Kullanılan hazır PHP yazılımlar bir noktadan sonra yetersiz kalıyor ve kodlama bilgisi olmayan kişinin temayı geliştirebilmesine ve ufak değişiklikler yapmasına izin vermiyor. Örneğin web sitesinin değişen algoritmalara uyumlu olması gerekiyor. Yazı sayfalarında etiket, yorum gibi temel şeylerin bulunması gerekiyor. Bu maddeleri fazlaca uzatabiliriz. PHP siteyi WordPress’e taşımanın bir çok avantajı bulunuyor.
WordPress‘in sağladığı en büyük avantaj kullanılan tema değişse de içerikler ve kullanıcılar hep aynı kalıyor. Seçilen tema istenildiği gibi özelleştirilme imkanı sağlıyor. WordPress için geliştirilmiş yüz binlerce eklenti sayesinde işinizi kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca SEO, Cache gibi eklentilerle sitenizi destekleyebilir, rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz.
Yeni web sitenizin mobil görünümünü WordPress sayesinde kolayca özelleştirebilirsiniz. Bu sayede tam responsive bir temaya sahip olmuş olursunuz. Bu da arama motorlarının ve ziyaretçiler için artı puan olarak geri dönecektir.

PHP Siteyi WordPress’e Taşımak Zor Bir İşlem mi?

Her işin zorluğu vardır fakat bu zorluk kişiden kişiye değişebilir. Zor değil ama vakit gerektiren, dikkatli yapılması gereken bir işlem. İçerik sayısı ile doğru orantılı olarak web sitenizi WordPress’e taşımanız biraz zamanınızı alabilir. Fakat sonucunda mutlu olacağınıza emin olabilirsiniz.

PHP Siteyi WordPress’e Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkat edilmeniz ve yapmanız gereken ilk şey bir local sunucu kurmanız ve kuracağınız yeni siteyi ilk olarak localhost üzerinde çalıştırıp test etmeniz. Aksi taktirde sunucunuzda boşuna yer kaplar.
Önceki temanızda olan, yeni temanızda olmayan şeyleri belirleyin ve bunları eklenti veya küçük yazılımsal değişiklikler ile halledin. İçeriklerinizi başlık dahil bire bir geçirmeye özen  gösterin. Yeni WordPress sitenizin link yapısını eski web sitenizin link yapısı ile aynı hale getirin. Veya yeni link yapısına eski linkleri yönlendirin. Aksi taktirde dizine eklenmiş bütün yazılarınız 404 hatası verecektir.

Berkay ÇATAK

YouTube'da Yayınlanmış Bir Şarkıya Atılan 15 Komik Yorum

Previous article

Dikkat! Hepsiburada Efsane Cuma İndirimleri Yalan mı?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir