0

Bu sene kış mevsimini tam olarak yaşayamadık. Yağmur ve kar çok az yağdı. Yazın ise kış mevsiminden daha çok yağış aldık. Bunun nedeni hem mevsimleri bozmamız hem de kentleşme..
NASA’nın şiddetli hava olaylarını inceleyen, analiz eden Dr. Timothy Hall özellikle son zamanlarda İstanbul’da yaşanan fırtınaların nedenini Nalan Koçak’a anlattı. Dr. Hall’a göre ani hava değişimlerinin en önemli nedeni küresel ısınma.  “Şiddetli hava olaylarını daha çok yaşayacaksınız. Isınmanın etkisi daha çok şehirlerde görülecek, nedeni betonlaşma.
Küresel ısınma nedeniyle deniz seviyesinde yükselme de görüleceğini ifade eden Timothy Hall, “Korkuyorum ki özellikle Akdeniz kıyılarınızda fırtına ve buna benzer olaylar artacak. Tabii bunlar deniz seviyesini artırabilir ve kıyılarda sele neden olabilir” uyarısında bulundu.

Görselde Ağaç, Toprak Görebilen Var mı?


Bizce; betonlaşmanın artması, toprağın azalması ile suyu yeryüzünde emecek bir şey bulunmuyor. Alt yapının da eksik olduğunu göz önüne aldığımızda en ufak bir yağmurda sele neden oluyor.
Çocuklarımıza yaşanabilir bir gelecek bırakabilmemiz için bilinçli olmamız gerekiyor. Aksi taktirde Dünya’nın sonu hiç de iyiye gitmiyor..

Berkay ÇATAK

Google'a URL Gönderme Aracı Kalıcı Olarak Kaldırıldı!

Previous article

Google'dan Apple ve Microsoft'u Yerin Dibine Sokan Reklam!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem