0

Dün sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşen o iddiada günde milyonlarca çocuğun izlediği TRT çocuk isimli kanalda Maysa İle Bulut isimli çizgi filmde eşek ile uygunsuz görüntüler olduğu iddia edildi!


Sosyal Medya, şu sıralar TRT Çocuk’ta yayınlanan Maysa ve Bulut’ isimli çizgi dizide yer alan bir sahneyle çalkalanıyor. Sahnede fırtınadan korunmaya çalışan oba sakinlerinin son hazırlıkları işlenirken, bir anda ortaya çıkan sahne tartışma konusu oldu. Sahnede köylülerden birinin ‘eşek ile uygunsuz şeyler yaptığı’ yönünde iddialar ortaya atıldı.

TRT Çocuk’tan Uzun Bir Açıklama Geldi

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Bugün baı sosyal medya hesaplarında bilinçli bir şekilde servis edilen TRT Çocuk kanalına dönük iftira dolu yayınlar üzerine aşağıdaki açıklamanın gereği duyulmuştur

TRT Çocuk kanalımızda yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi filminde yer alan fırtına sahnesinde herkes telaşla koşturarak zararı azaltmak için çaba harcarken bir oba sakini de eşeğine korumak için obaya götürmeye çalışmaktadır.

Rüzgardan ötürü sallanan şalvarın göründüğü bu sahne; hastalıklı bir zihnin ürünü olarak akıl dışı bir iftirayla yorumlanmıştır.

Maalesef bazı haber siteleri de bu hastalıklı zihniyetin maksatlarına ortak olarak TRT Çocuk kanalına yönelik büyük iftiraya yayınlarında yer vermişlerdir.

Kendi sapık yaklaşımlarını; TRT Çocuk ve yörüklerin hayatının anlatıldığı “Maysa Ve Bulut” lizgi filmini de alet eden bu aşağılık iftirayı, bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz.

TRT Çocuk kanalına bu türden iftiralara dil uzatmaya tevessül edenleri milletimizin huzurunda bir kez daha lanetlediğimizi tekrarlamak istiyoruz.

Gerekli tüm yasal sürecin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Yağmur Efektsiz Hali:

Karartma ve Fırtına Efektsiz Hali:

Video:

Berkay ÇATAK

Son Zamanların Popüleri Musical.ly Kapanıyor!

Previous article

Bilgisayarınız Sizden Habersiz Bitcoin Madenciliği Yapıyor Olabilir!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem