0

Kocaeli ilinde bulunan ve her tatil sezonunda yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Kefken Cebeci Sahil Cennetindeki denizi böcekler işgal etti!
Geçtiğimiz hafta denizde çokça bulunan bu küçük böcekler özellikle kuma yakın taraflara dalga ile geliyor. Açıklarda kuma yakın kesimlere oranla daha az bulunuyor. Videodaki görüntü yaklaşık bir yıl önceye ait. Bu da akıllara acaba bu böcek sorunu her sezon aynı dönemde mi meydana geliyor sorusunu getiriyor.

Eğer hijyen takıntınız ve böcek fobiniz yoksa bu böcekler tamamen zararsız. Ama böcek lafını duyduğunuz anda kaşınmaya başlıyorsanız (haberi şuan zor yazıyorum) sizin için dayanılmaz bir işkenceye dönüşebilir. Bunun için de çok yakın çevre plajlarda denize girebilirsiniz. Cebeci sahilinde ilk girdiğiniz yolda devam edip düz ilerlerseniz metreler sonra Akvaryum Koyu’na girebilirsiniz.
Haklı olarak ille de denize gireceğim o kadar yol çektim! diyorsanız bu böcekler size hiç bir zarar vermiyor. Fakat özellikle hareketsiz durup böcek olan kısımlara doğru gittiğinizde bu böcekler size dokunduğunda ufak bir acı hissediyorsunuz fakat bu acı iğne batmasının 50’de 1’i diyebilirim.
Haberin sonlarına doğru yaklaşırken Kocaeli belediyesini de bu sorunu çözmeye davet ediyorum. Aksi taktirde devamlı ziyaret eden insanları bu bölgeden soğutabilir, ilk defa gidecek olan insanlara da kötü bir izlenim bırakabilirsiniz.

Berkay ÇATAK

ÇÖZÜLDÜ – Türk Telekom'da Sil Süpür Neden Çıkmıyor?

Previous article

Instagram'a Yeni Özellik "Bana Soru Sor"

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem