0

Apple iPhone cihazlarında iOS 13 güncellemesi ile iyileştirilmiş pil şarjı özelliğini aktif hale getirdi. iOS 13 ile birlikte gelen özelliklerden en çok dikkat çeken yeniliklerinden biri olduğu aşikar. Yazımızın devamında iOS 13’te gelen iyileştirilmiş pil şarjı özelliğini nasıl aktifleştirirsiniz ve ne işe yarar konularında sizleri bilgi sahibi yapacağız.

iOS 13 ile gelen yeniliklerden birisi de iyileştirilmiş pil şarjı özelliği. Bu güncelleme ile iyileştirilmiş pil şarjı özelliği iPhone cihazların ayarlar uygulamasının içerisine konuldu. Eğer iPhone 6S ve üzeri bir cihazınız varsa siz de güncelleyip iyileştirilmiş pil şarjı özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

İyileştirilmiş Pil Şarjı Nedir ve Ne İşe Yarıyor?

İyileştirilmiş pil şarjı özelliği iOS 13 ile birlikte geldi ve iPhone cihazlarda pilin eskime hızını yavaşlatması ile dikkat çekti. Kullanıcı olarak her gün gün içerisinde telefonu aktif olarak kullanıyor, gece uyurken ise şarja takıp uyanana kadar şarjda bekletiyoruz. Farkında olmasak da bu şarj rutinimiz telefonumuzun pil sağlığını olumsuz etkiliyor ve bir süre sonra daha az verim almaya başlıyoruz.

İyileştirilmiş pil şarjı özelliği bu durumu ortadan kaldırmak üzere tasarlanmış. Özellik aktif olduğunda arka planda özellik kullanıcının şarj rutinini öğreniyor ve şarj olurken dolum %80’in üzerine çıktığında cihaz şarj almayı durduruyor. Sizin şarj rutininizi öğrendiği için sizin kalkmanıza yakın pil seviyenizi %100’e çıkartıyor.

Örneğin akşam 23:00’da telefonunuzu şarja taktıktan sonra yatıp sabah 08:00’da uyanıp telefonunuzu şarjdan çıkartıyorsanız özellik bu rutini öğrenip pilinizi %100 seviyesine sizin kalkmanıza çok yakın bir saatte çıkartıyor.

İyileştirilmiş Pil Şarjı Nasıl Aktifleştirilir?

İyileştirilmiş pil şarjı özelliğini aktifleştirmek için aşağıdaki adımları takip ederek uygulamanız gerekiyor. İyileştirilmiş pil şarjı özelliği nasıl açılır?

  1. Telefonunuzu iOS 13’e güncelleyin. (iPhone 6s ve üzeri cihazlar güncellemeyi alıyor.)
  2. Güncelleme ardından Ayarlar uygulamasını açın.
  3. Pil sekmesine giriş yapın.
  4. Pil sağlığı yazısına tıklatın.
  5. Sayfanın en altında bulunan İyileştirilmiş pil şarjı özelliğini aktifleştirin.

The Great Heist Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Previous article

Ses Kayıt Cihazlarının Satışı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji