0

En çok kullanılan sosyal ağlardan birisi Instagram. Herkes diğerlerinden farklı olabilmek adına yeni şeyler keşfedip profilini ön plana çıkartmaya ve bu sayede takipçi sayısını yükseltmeye çalışıyor. Şu sıralar Instagram’da en çok dikkat çeken profil fotoğrafı saat olan hesaplar. Bu yazımıda Instagram profil fotoğrafınızı canlı saat nasıl yapabilirsiniz onu anlatacağız.

Instagram Canlı Saat Profil Fotoğrafı Nedir?

Instagram’da bildiğimiz üzere profil fotoğrafımızı istediğimiz gibi düzenleyip istediğimiz fotoğrafımızı koyabiliyoruz. Bazı hesaplar bu işi eğlenceye çevirip profil fotoğraflarını saate dönüştürüyorlar. Sanıldığı gibi tabii her dakika başı fotoğraf değiştirmiyorlar. Bunu yazılıma bırakıp arkalarına yaslanıyorlar. Bu yazımızda da profil fotoğrafınızı canlı saat nasıl yapabilirsiniz kolay yoldan anlatacağız.
Instagram’da Canlı Saat profil fotoğrafı yapabilmeniz için ufak bir yazılıma ve sunucuya ihtiyacınız var. Korkmayın bunları ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Yazılım sayesinde Instagra API kullanarak profil fotoğrafınızı her dakika değiştirmenizi sağlayacaksınız. Sunucu ile de bu yazılımın sürekli çalışmasını sağlayacaksınız. Bu işlemlerin yapılmasının ardından Instagram’da profil fotoğrafınız canlı saate dönüşmüş olacak.

Instagram Canlı Saat Profil Fotoğrafı

Instagram Canlı Saat Profil Fotoğrafı

Canlı Saat Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

Canlı saat profil fotoğrafı yapımı sanıldığından daha kolay. Bu yazımızda aşağıda paylaştığımız adımları kullanarak siz de profil fotoğrafınızı bir saate çevirebilirsiniz.

Instagram’da canlı saat profil fotoğrafı yapmak için GitHup’ta paylaşılan Salimcan Satıcı’nın oluşturduğu bir kütüphaneyi kullanacağız. Salimcan Bey’e yazımızda paylaşmasına izin verdiği için teşekkür ederiz. Aşağıdaki adımları takip ederek profil fotoğrafınızı saate çevirebilirsiniz.
[irp posts=”2437″ name=”Instagram Hikayelere Şarkı Sözü Nasıl Eklenir?”]
 1. GitHup’ta ilgili programı bu linki kullanarak indirin.
 2. Programı çalıştıracağınız platforma nodejs’i kurmanız gerekiyor. Bunun için linkteki adımları izleyin.
 3. Komut satırına GitHup’tan indirdiğiniz programın içerisine girmeniz gerekiyor.
  Örneğin klasörün yolu şu şekildeyse “/Users/salimcansatici/Desktop/instagram-canli-saat-app” aşağıdaki kodları sırasıyla komut satırında girmelisiniz. Komutları yazmanızın ardından geçerli klasöre gideceksiniz. Eğer aramaya CMD yazıp girdiğinizde “C:\Users\BİLGİSAYARADI” şeklinde yazı geliyorsa üçüncü adımdan başlayabilirsiniz. (cd desktop)

  cd users > cd BİLGİSAYARADI > cd desktop > cd instagram-canli-saat-app
  
 4. Klasörün içerisine komut satırında girdikten sonra girdikten sonra “npm install npm i puppeteer” yazarak NPM kurulumu yapıyoruz.
 5. Programı çalıştırmak için komut satırında aynı dosyaya gidip “node app” yazmanız gerekiyor.
 6. app.js dosyasının içerisinde 87 ve 88. satırda gerekli alana hesabınızın kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girin.

Adımları doğru bir şekilde yaparsanız program açık olduğunda profil fotoğrafınız her dakika değişecektir. Profil fotoğrafınızı canlı saat nasıl yapabileceğinizi anlattık.

Program dakika başı profil fotoğrafınızı değiştireceği için olası engellemelerde, askıya alınma durumlarında Kısa ve Öz sitesi ve ilgili yazarlar sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk programı kullanana aittir.
Berkay ÇATAK

En Hip Ürünler İle Tarzınızı Yaratın!

Previous article

8D Müzik Nedir? Nasıl Dinlenir, 8D Müzik Nasıl Yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir