0

Instagram geçtiğimiz günlerde yaptığı bir güncelleme ile tekrar gündeme geldi. Her ülkeden milyonlarca kullanıcısı olan ve en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Instagram’ın getirdiği bu özellik kullanıcılar tarafından çok sevildi. Instagram’a gelen yeni özellikle birlikte hikayenize şarkı sözü ekleyebiliyorsunuz.

Instagram geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden yayınladığı açıklama ile birlikte hikayelere şarkı sözü özelliğinin getirildiğini duyurdu. Instagram’a göre getirilen bu özellik ile birlikte Instagram kullanıcılarının hikayeler bölümünde kendini daha fazla ifade edebilecekleri iddia edildi.
Şarkı sözü paylaşma özelliği şimdilik sınırlı bir kullanıma sahip. Şarkı sözü paylaşma özelliğine dahil edilmiş şarkı sayısı az. Bu nedenle tam anlamıyla kullanışlı değil. İlerleyen zamanlarda bu özelliğe daha fazla şarkının dahil edilmesi bekleniyor.
Şarkı sözü paylaşırken stil ayarlarını da isteğiniz üzerine değiştirebileceksiniz. Instagram’ın sınırlı yazı stillerinin dışında bir çok özelleştirme imkanı sunulacağı söyleniyor.

Instagram Hikaye’de Şarkı Sözü Nasıl Paylaşılır?

Instagram hikayenizde şarkı sözü paylaşmak için kolay bir kaç adımı sizlere anlatacağız. Sadece bir kaç adımda siz de Instagram hikayenizde şarkı sözü paylaşıp sevdiğiniz şarkıları takipçilerinize gösterebilirsiniz.
Instagram hikayenizde şarkı sözü paylaşmak için anasayfada ekranı sağa kaydırın. Kamera bölümüne geldiğinizde dilerseniz galerinizden bir fotoğraf seçin dilerseniz Instagram’ın kamerası ile bir fotoğraf çekin. Paylaş bölümüne geldiğinizde parmağınızı yukarı doğru kaldırıp hikayenize ekleyebileceğiniz nesnelere göz atın. Bu bölümde şarkı sözü özelliğini de göreceksiniz. Üzerine tıklatıp istediğiniz şarkıyı seçin. Daha sonra o şarkının istediğiniz bölümünü hikayenize ekleyin.

Instagram Hikayede Şarkı Sözü Paylaşma Özelliği Bende Yok?

Instagram’a gelen yeni özellikleri kullanabilmeniz için Instagram uygulamanızın güncel olması gerekiyor. Eğer uygulamayı yakın bir zamanda güncellemediyseniz telefonunuzun mağazasının güncellemeler bölümünde Instagram’ı bulup güncelleyin. Eğer Apple cihazınız varsa Apple Store üzerinden, Android cihazınız varsa Google Play üzerinden güncelleme işlemini yapmanız gerekiyor.
Eğer uygulamayı güncellediğiniz halde gelmiyorsa Instagram’ın güncelleme getirmesine göre biraz beklemeniz gerekiyor. Bazı özellikler bir anda bütün kullanıcıların kullanımına açılmadan yavaş yavaş yayınlanıyor. Size de sıra gelmesini beklemeniz gerekiyor.
Bu işlemleri gerçekleştirmenizin ardından hikayede şarkı sözü paylaşma özelliği hesabınızda yoksa Instagram’ın ayarlar bölümünde sorun bildir kısmında hesabınızın kullanıcı adını vererek özelliğin size henüz gelmediğini bildirebilirsiniz. Instagram yetkilileri bir sorun varsa size ulaşacak veya bu özelliği sizin kullanımınıza açacaktır.

Berkay ÇATAK

Berkay Çatak Kimdir? Berkay Çatak Hayatı

Previous article

Search Console'da Keşfet Ne Demek? – Performans Sekmesi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir