0

İnternet hızınızı merak ediyorsanız yapmanız gereken sadece ‘Başlat’ tuşuna basmak olacaktır. Bu tuş sayesinde hızın hesaplanması sadece birkaç saniye sürüyor. İnternet hız testi için herhangi bir üyelik şartı mevcut değil. Hesap açmadan ve ödeme yapmadan harekete geçilebilir. Şöyle ki;

  • Üyelik formu dahilinde hız testine yer verilmiyor.
  • Testin sonuçlarını görmek isteyenler herhangi bir ödeme yapmak zorunda değil.
  • Ücretsiz ve hızlı bir şekilde test sonuçları yayınlanır.

Neticesinde hangi servis sağlayıcısına bağlı olursanız olun, hız testini yapabilirsiniz. Bu anlamda herhangi bir sağlayıcı sınırı mevcut değil. Bütün sağlayıcıların hız testleri anında yapılır ve sonuçlar sergilenir. Merak edenler zaman kaybetmeden sonuçları görecektir.

İnternet Hızınızı Öğrenmek Artık Çok Kolay!

Hız testi için sağlayıcıların çağrı merkezlerini aramanıza gerek kalmıyor. Eskisi gibi uzun görüşmelerden sonra hız testi sonuçlarına yer verilmiyor. Bunun yerine direk olarak HızTurk üzerinden sonuç alınabilir. Yapmanız gerekenler yukarıda belirttiğimiz gibi son derece basit. Bu anlamda;
-Giriş; Dilediğiniz cihazdan giriş yaparak sonuç alabilirsiniz. Öyle ki mobil uyumluluğa da yer verilmektedir. Direk olarak Hizturk.com üzerinden testin gerçekleşmesi esas alınır. Bunun için doğru platformu açtığınıza emin olmanız yeterli.
-Başla; Giriş yapar yapmaz temel bilgileriniz karşınıza çıkacaktır. Örneğin şehir ve servis sağlayıcısı anında sergilenir. Hemen altından da ‘başlat’ butonuna yer verilmektedir. Sadece bu buton üzerine tıklamanız hız testi için yeterli olacaktır.

Hız Testi İçin Sağlayıcı Sınırı Yok!

Ttnet hız testi gibi tüm servis sağlayıcıları mevcut durumda. Yani bu alanda herhangi bir sınırlamaya yer verilmemiştir. Mesela Türk Telekom’dan ziyade Dsmart ya da Turkcell sağlayıcılarının hız testi de yapılmaktadır. Üstelik otomatik olarak sağlayıcınız tespit edilir ve bu yönde herhangi bir tercihte bulunmanız gerekmez.
Superonline ya da Vodafone hız testlerinin sonuçlarına da yer verilmektedir. Son olarak Dijiturk yerini almıştır. Tüm bu sağlayıcılardan internet bağlantılarına sahip olanların test yapmaları mümkün olmakta. Baştan da belirttiğimiz gibi ekstra ödeme yapmadan hız testi sonuçlarını almanız sağlanır.

En Doğru İnternet Hızı Sonuçları; HizTurk’te!

En doğru sonuçlara yönelik kullanıcıların da yapması gerekenleri sıralamak gerek. Nitekim sonuçların daha net ve hatasız olması adına gerekli uyarılar yapılmıştır. Bu uyarıları dikkate alanlar hızlı ve net sonuçlar ile karşı karşıya kalacaktır. Şöyle ki;

  • Öncelikle ethernet portu üzerinden ağ bağlantılarına geçmeniz gerekir.
  • Kablolu ap bağlantılarınızı kontrol ederek hız testine geçmelisiniz.
  • Dilerseniz üst üste birkaç kere test yaparak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Yoğunluğa bağlı olarak test sonuçları farklılık gösterebilir. Bu yüzden de birkaç kere teste yer verilmesi faydalı olacaktır. Böylece en net sonuçlar karşınıza çıkacaktır. Kısa sürede internet bağlantılarınızın hızını öğrenmeniz ve değerlendirmeniz esas alınmaktadır.

Sınırsız İnternet Testi Hizmetleri!

Ücretsiz ve üyeliksiz olan hız testine yönelik herhangi bir sınırlama da mevcut değil. Yani aynı gün içerisinde istediğiniz kadar test yapmanız mümkün. Hatta geçmiş sonuçlar üzerinden kıyaslama yapma imkanına dahi sahipsiniz. Bu anlamda ‘önceki sonuçlar’ paylaşımlarına yer verilmektedir. Gerek tarih gerekse saat üzerinden geçmiş testleri kontrol etmeniz mümkün olacaktır.

Hız Testi Her Cihaz İle Uyumlu!

Tüm cihazlardan speed test yapılabilir. Nitekim mobil uyumluluğa sahip olduğu için işiniz kolay olacaktır. Yani telefonlardan ve tabletlerden de hız testi sonuçlarına göz atmanız mümkün. Masaüstü cihazlardan da kablolu internete bağlı olanların hız testine başvurmaları esas alınmaktadır.

Berkay ÇATAK

Döviz Piyasalarını Takip Edin

Previous article

PUBG'de (BRDM-2) Tank Nedir, Nasıl Alınır? Nereden Çıkıyor?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir