0

Son yılların revaçta olan ve hızla yükselmesi ile tanınan bitcoin çoğu yatırımcılar tarafından tehlikeli görülse de bir çok kişi yatırım yapmaya değer bulup güvenli olduğunu savunuyor.

Dünya genelinde Bitcoin kullanımını arttırmak için ATM’ler açılıyor!


Hızla gelişen ve güncellenen dünyamızda yeni para birimleri de bir o kadar ilgi görüyor. Bu noktada yavaş yavaş her alanda kullanılmaya başlanan bitcoin, beraberinde yeni ATM’leri de getiriyor.
Bitcoin ülkemizde çok kullanılmasa da yabancı ülkeler kullanmaya başlayacak gibi görünüyor Coinatmradar.com’un  verilerine göre dünya genelinde yaklaşık 3.500’e yakın Bitcoin ATM’si inşa edilip çokça kullanılmaya başladı.
Hedefleri insanların sık sık dolaştığı yerlerde ATM’leri arttırarak insanların daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak. Bu ATM sayısı arttıkça da insanların Bitcoin’e olan güvenlerini arttırmaya çabalıyorlar.
Tahminlerine göre yakın gelecekte ATM’ler, yakın zamanda; fastfood dükkanları, restoranlar, alışveriş merkezleri ve sinema salonları gibi yerlere de eklenecek. Bu da demek oluyor ki Bitcoin’in kullanımı daha da kolaylaşıyor.

Berkay ÇATAK

Türkiye Uzay Ajansı Açılıyor! Ay'da Mangal Yapabilecek miyiz?

Previous article

Bu Haftanın Gündemi Aleyna Tilki! Birbirinden İlginç Yorumlar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji