0

Son güncellemeyle ortaya çıkan bir kronik sorun. Hata da diyebiliriz. PUBG’de uçaktan atlayıp karaya yaklaştırken harita yavaş yavaş yüklenmeye başlıyor. Harita yüklenirken karşılaşan parlaklık sorunu bir çok kullanıcının başına gelmiş durumda. Bu yazımızda PUBG’deki parlaklık sorununun çözümünü göstereceğiz.

PUBG Parlaklık Sorunu Nedir?

PUBG’de uçaktan atlamanızın ardından karaya yaklaşırken ekran parlaklığının bir anda artıp azaldığını hissedebilirsiniz. Yere düştükten sonra da gölgeler gözükmeyebilir ve parlaklık çok fazla artabilir. Buna PUBG Parlaklık sorunu diyoruz.
Bu sorun son güncelleme ile daha çok görülmeye başladı. Gölgeler gözükmüyor, harita çok kötü bir hal alıyor ve sanki parlaklık sondaymış gibi hissediliyor. Bu sorunla karşılaşırsanız eğer oyunu kapatıp açmaya gerek kalmadan düzeltebilirsiniz.

PUBG Parlaklık Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Parlaklık sorununu düzeltmek aslında oldukça basit. Ayarlardan bir kaç düzenleme yaptıktan sonra bu hata ortadan kalkıyor. İşte hatayı düzeltmek için izlemeniz gereken yol:

  1. ESC tuşuna basıp ayarlara girin.
  2. Grafik bölümüne geçiş yapın.
  3. Gölgeler ayarını bulun.
  4. Gölgeler ayarını yüksek seviyeye alıp tekrar normal seviyeye getirin.

Bu işlemleri yapmanızın ardından sorun çözüme ulaşacaktır. Eğer hala sorun devam ediyorsa ekran parlaklığını yükseltip alçaltmayı deneyebilir, Ekran ayarlarından tam ekran veya pencere boyutunu seçip tekrar eski ayarlara dönüş yapabilirsiniz. Eğer hala düzelmiyorsa oyunu kapatıp açın veya yeni güncellemeyi bekleyin.

Berkay ÇATAK

Sevgili İle İlk Buluşmada Ne Yapılmalı? Twitter Kullanıcıları Anlatıyor!

Previous article

Apple Touch ID'yi Yeni Telefonlarda Geri Getiriyor!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Oyun