0

8d müzik son zamanlarda çok fazla kullanılıyor ve çok farklı bir müzik. İsmi kişileri yanıltsa da kullanıcılarına keyifli anlar sunuyor. 8d müzik ile müziği içinizde hissedebilirsiniz. Özellikle gençler tarafından çok tutulan bu müzik sayesinde dünyadan kopabilir ve anlık olarak kendiniz için yaşayabilirsiniz.

8D Müzik Nedir

8D Müzik Nedir?

8D Müzik, dinlerken sanki konserde gibi hissetmenizi sağlayan, bazı efektler içeren ve sesin kafanızın içerisinde dolandığı hissini veren bir müzik türüdür. 
8D müzik açılımı 8 Dimensions anlamına gelir. 8D müzik gerçekte 3d müziğin bir versiyonu fakat ayırt edebilmek ve daha gösterişli bir isimle anılması için 8d müzik adını almıştır. 8D müziğin 3d müzikten tek farkı efektler içeriyor olmasıdır. 8D müzik efektleri ile dinlemiş olduğunuz müziği sağ tarafa, sol tarafa, ön tarafa ve arka tarafa gönderebilirsiniz. Böylece kendinizi adeta bir gece kulübünde gibi hissedersiniz.
8D müzik ile beyninizin içinde müzik çalıyor gibi hissediyorsunuz. Ruhunuzla, aklınızda ve her şeyinizle kendinizi müziğin kollarına teslim etmiş oluyorsunuz. 8D müzik, müzik alanında yepyeni bir sayfa olarak anılıyor. Pek çok kişi merakla 8D müzik tecrübesini kazanmış oluyor ve kullananların hepsi çok memnun. Kullanıcı yorumlarına göre kendisini konserde hissedenler de bulunuyor.

8D Müzik Bambaşka Bir Atmosfer

8D müzik ciddi manada bambaşka bir atmosfer. 8d müzik için tüm kullanıcıların söylediği söz ise: ’’adeta sanaldan kulaklarımıza fırlamış bir konser’’. Gerçek manada 8D müzik sizi bir konserdeymiş gibi hissettirir. 8D müzik 1970’li yıllarda bulunmuş olsa da birçok kişi bilmediği için son yıllarda ancak keşfedilmeye başlamıştır.
8D müzik playblack tekniği ile oldukça benzerlik gösterir. Bu nedenle fark edilmesi epey uzun bir zaman almış. 8D müziğin diğer müziklerden farkı ise müzik dinleyen kişiyi bir küre içine yerleştirir. Bu küre 360 derecelik açıdan çok alanlı müzik dağılımı yapmakta. Bu dağılım sayesinde insanlar da konsere gitmiş etkisine kapılırlar.
8D müzik sayesinde elinizde mikrofon varsa adeta şarkıyı kendiniz söylüyor gibi hissedersiniz. Bu bile atmosferinizde büyük değişiklik oluşturur. Beyninizin içinde bir müzik çalıyor ve şarkıyı da siz söylüyorsunuz gibi bir his uyandırıyor.

8D Müzik Nasıl Dinlenir?

8D Müzik Nasıl Yapılır?

8d müzik yapabilmek için kayıt yapmak istediğiniz programda stereo kayıt projesini başlatmalısınız. Fakat 8d müzik yaparken mono mikrofon kullanmamaya dikkat edilmeli. Aksi taktirde diğer müzik aletlerinden hiçbir farkı kalmaz. Kulaklıkla da dinleyerek motive olamayacağınız gibi aksi taktirde 8D müzikte olamazdı.
Bu nedenle oluşturmuş olduğunuz 8D müzik bilgilerini tek bir mikrofonda birleştirerek müziği o şekilde mono mikrofona sunuyorsunuz. Mono mikrofon ile 8D müzik oluşturursanız ses tek taraflı gelecektir ve dağılmayacaktır.
Fakat yan ve sol sinyalleri ile birlikte sesi dağıtırsanız farklı yönlerden de müziği algılayabilirsiniz.  Bu uygulamayı seçtiğiniz zaman iki tane kulaklık ya da iki tane mikrofon da kullanabilirsiniz. Böylece daha fazla ses çıkacaktır.

8D Müzik Nasıl Yapılır?

8D Müzik Yaparken Dikkatli Olmalısınız!

Bazı 8D kullanıcıları müzik oluştururken ses kartı kullanıyor. Fakat birçok kullanıcı ses kart ayarlarından mikrofon ve hoparlör seçimi yapmayı unuttukları için kişi gerçekte kulaklık ile müzik dinlemiş gibi hissediyor. Yeni başlayanlar ise bu ayarı bilmediği için bir problem olduğunu düşünüyor.
Ses kartı ayarlarından ya da kullanıcı ara yüz ayarlarından mono seçeneği tıklanırsa hiçbir problem ile karşılaşmazsanız. Fakat bu adımı atlarsanız çok vakit kaybı yaşarsınız. 8d müzik yapmak bu nedenle çok dikkat gerektiren bir eğlence.

8d Müziğin Büyüsü

Yukarıda da bahsedildiği gibi aslında 8D müzik diye bir tabir yoktur. Hepsi 3D müziğin gelişmiş versiyonudur. 8D müziğin büyüleyici tarafı stereo özelliğidir. Daha önce stereo kavramı ile hiç karşılaşmamış iseniz 8d müzik size çok cazip gelecektir. Stereo kavramı ise stereofonik olarak açılıyor.
Bir müzik dinlenirken kullanıcının kulağına müzik gidene kadar bir sürü frekans sese hüküm veriyor. Ses insan kulağına gelene kadar birçok kanalda geçiyor. Stereo ile iki adet kanal kullanılır ve buna rağmen çok iyi bir müzik tadı çıkmış olur. Elbette stereo müzik kanallarını arttırabilirsiniz. Stereo yaygın olarak iki farklı hoparlöre bağlanır. Birçok 8d müzik yapan kullanıcılar bu yöntemi kullanarak keyifli anlar geçiriyor. Sizler de 8D müzik yapmak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.
Stereo sayesinde duyduğunuz müzikler kulağınızda yankılanacağı için farklı müzikler gibi gelebilir fakat bu durum son derece doğaldır ve asıl keyif veren tarafı da budur.
[irp posts=”2381″ name=”YouTube Arka Planda Şarkı Nasıl Çalınır?”]

8D Müzik Heves Yapıyor

8d müzik aslında tamamen insanların ilgi çekmesini için kullanılan bir ürün. Sonuçta 3d boyutun versiyonu olduğu için çok büyük farklar aramamak gerek. Bir müzikte ya da teknolojide sayı arttıkça müşterinin ilgisi bir o kadar fazla sağlanıyor. 8d müzikte tam olarak bunun için yapılmış bir durum. Fakat 8d müzik 3d ile aynı özelliklere sahip dersek doğru olmaz.
8d müzik dinleyen birçok kullanıcı halinden memnun. Çok iyi stres attıklarını ve eğlenceli vakitler geçirdiğini belirtiyor. 8d müzik ile gerçekten eğlenceli vakit geçirmek mümkün. Gençler sınav dönemi bittiğinde 8d müzik ile parti bile düzenliyor.

8d Müziği Abartmayın

8d müzik her ne kadar keyifli vakitler sunsa bile abartılmaması gereken bir müzik. Çok zevkli olsa da aşırı yüksek ses içerdiği için kulaklara ve beyine zararı dokunabilir. Günlük bir saat dinlemek sağlığınız için oldukça idealdir. Fazlasını dinlediğiniz zamanla kulaklarınızın az işittiğini, başınızda geçmek bilmeyen ağrıların olduğunu fark edersiniz.
Aşırıya kaçmadan eğlencenin tadını çıkarmak istiyorsanız 8d müzik alarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yalnızken de keyifli bir aktivite olan 8d müzik aynı zamanda asabiyeti ve moral bozukluğunu alıp götürüyor. Keyifli anlarınızı 8d müzik ile canlandırabilir, stresten kurtulabilirsiniz ve aynı zamanda arkadaşlarınızla da 8d müzik keyfini çıkarabilirsiniz.

Berkay ÇATAK

Instagram'da Canlı Saat Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

Previous article

Döviz Piyasalarını Takip Edin

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir