0

Çoğumuzun gününün belki de bir çok kısmı Instagram gibi sosyal platformlarda geçiyor. Kim ne paylaşmış kim kiminle ne yapmış, “aa o sevgilisinden ayrılmış”, gibi türlü türlü içerik ve olayları takip edebiliyoruz. Bu olayların anasayfamıza düşüp kulağımıza gelebilmesi için de gerekli kişileri takip edip fotoğraflarını beğenmemiz gerekiyor. Fakat takip yaparken sıkça karşılaşılan bir hata var. “Takip engeli” bu yazımızda Instagram’da takip engelini nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

İşte sorun da burda başlıyor. Eskiden Instagram’da takip limiti oldukça yüksekti ve varlığını neredeyse belli bile etmiyordu. Fakat son aylarda takip özelliğinin suistimal  edilmesi ile Instagram yeni çözümler üretmiş gibi görünüyor. Artık hızlı hızlı belirli sayıda hesabı takip ettiğimizde karşımıza Bir Hata Oluştu yazısı geliyor. Altına da iki tane buton. Birisi “Sorun Bildir” diğeri ise en çok kullanılan, limiti kabullenmiş kullanıcılar için: “İletiyi Kapat“.
Eğer gün içerisinde veya yakın tarihlerde agresif bir şekilde bir hesabın takipçilerini takip ettiyseniz veya kendi takipçilerinizi takipten bıraktıysanız Instagram’da takip engeline takılmış olma ihtimaliniz muhtemel. Instagram geçmiş yıllarda takip için bir limit belirtmiyordu fakat son dönemlerde bunun önüne geçmek için takip engelini getirdi.
Instagram’da takip engeline takılmamak için hesapları takip ederken hızlı davranmaktan kaçının. Bir kaç hesap takip ettikten sonra 3-4 saniye duraksayın veya sıradaki hesabın profiline girip biraz dolaşın. Bu sayede takip engeline yakalanmadan kullanıcıları takip edebilirsiniz. Eğer  bu işi otomatik yapan programları kullanıyorsanız programın saniye ayarlarını iyi yapın ve bir kaç hesap takip ettikten sonra duraksamasını 100 hesap takip ettikten sonra mola vermesini söyleyin.

Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Bu takip limitini kullanıcılara göre sorununu çözebilmemiz için yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Karşımıza çıkan iletide “Sorun Bildir” butonuna tıklarsanız bir kaç saat içerisinde limit kalkar. Sadece bu limite kolay takılmamak için takip ettiğimiz ama bizi takip etmeyen kullanıcıları çeşitli programlar yardımı ile silebiliriz. Bu işlem takip ettiğiniz kişilerin sizi takip etme oranını yükseletecektir. Instagram takip limitine yakalanma oranınızı da bu şekilde düşürebilirsiniz.
Instagram takip limitine yakalanmamak için kullanıcıları takip ederken dikkatli olmanızı ve en az 5 hesapta bir 3 saniye duraksamanız öneriliyor. Eğer sık sık Instagram’da taklip limitine takılıyorsanız bir süre takip yapmayıp hesabınızı dinlendirmeniz gerekiyor. Ayrıca takip limitine takılma oranınızı düşürmek için de kaliteli içerikler paylaşıp takip ettiğiniz kişilerin sizi takip etme oranını yükseltmeniz gerekiyor.
Bu yazımda takip limitini kaldırmayı ve bu limite yakalanmamak için neler yapmamız gerektiğini anlattım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, takibi bırakmayın. Bol limitsiz günler!

Web Tasarım Yapanların İşini Kolaylaştıracak Ugulamalar!

Previous article

Google Çeviri'den Güldüren Hata! Motherfu**er

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji